Fotografie není k dispozici.

Groupe Medvedkine de Besancon (Francie)

The Groupe Medvedkine Sochaux was a group of filmmakers founded in 1968, which was active in the eastern French city of Sochaux. The collective consisted of about 40 young militant workers from the local Peugeot factory as well as politically committed filmmakers, including Bruno Muel and Chris Marker. The name of the group was chosen as a homage to the work of Soviet director Alexandr Medvedkin. Another Groupe Medvedkine was active in Besançon.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít