Fotografie není k dispozici.

Matthias Luthardt (Německo)

Matthias Luthardt se narodil roku 1972 v Holandsku. vystudoval německou a francouzskou literaturu, rétoriku a mediální studia v Tübingenu, Paříži a Hamburku. V roce 1998 se zapsal na Hochschule für Film und Fernsehen “Konrad Wolf” v Babelsgbergu, kde studoval filmovou režii. Ten samý rok se seznámil s režisérem a producentem Robertem Cibisem na masterclass Deutsch- Französischen Filmakademie v Paříži. Matthias režíroval několik krátkých filmů. Jeho celovečerní film Pingpong získal cenu na festivalu v Cannes 2005 v sekci Týden kritiků.

Filmografie

 • Menschen brauchen Hobbies
  Německo, 2004
 • Der Tag, an dem ich meinen toten Mann traf
  90´, Německo, 2008
 • Pingpong
  89´, Německo, 2006
 • Phantom
  10´, Německo, 2001
 • Jesus liebt dich/ Jesus Loves You (80´, Německo, 2008) – režisér části
 • 24 h Berlin - Ein Tag im Leben (1440´, Německo, 2009) – režisér části

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít