Fotografie není k dispozici.

Everardo González (Mexiko)

Everardo González se narodil v roce 1971 v USA. Vystudoval sociální komunikaci, fotografii a film. Pracoval jako režisér a kameraman na televizním cyklu Mexico New Millennium. Natočil celou řadu hraných a dokumentárních filmů, za které obdržel četná ocenění: Gladiola (1999), Zurcido Invisible (2001–2002), Santa Rita (2003) a La canción del pulque (2003) – dokument o tom, jak se vaří mytický mexický nápoj pulgue. Jeho nejnovější snímek Los Ladrones Viejos: las leyendas del artegio (2008) získal výroční cenu Mexické filmové akademie za nejlepší dokument roku.

Filmografie

 • Los ladrones viejos. Las leyendas del artegio/ The Old Thieves
  97´, Mexico, 2007
 • La canción del pulque
  60´, Mexico, 2003
 • Jalisco es México
  45´, Mexico, 2006
 • Zurcido invisible
  15´, Mexico, 2001
 • Santa Rita
  12´, Mexico, 2003
 • Gladiola
  10´, Mexico, 1999

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít