Fotografie není k dispozici.

Yulia Mahr (Velká Británie)

Yulia Mahr (nar. 1969, Budapešť, Maďarsko) se narodila ve filmařské rodině. Vystudovala London School of Economics a Central School of Speech and Drama. V roce 2004 v Edinburgu založila společnost Émigré Films. Za svůj film Drowning (2006) získala skotskou cenu BAFTA pro nejlepší filmařskou prvotinu. Její intimní portrét Butterfly zkoumá pohled mladé skotské dívky na život s albinismem.

Filmografie

  • Drowning
    2006
  • Butterfly
    12´, United Kingdom, 2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít