Fotografie není k dispozici.

Iris Olsson (Finsko)

Iris Olsson se narodila v Helsinkách v roce 1981, vystudovala produkci a dokumentární režii na University of Art and Desing v Helsinkách, kde získala bakalářský titul v oboru dokumentární režie. Pracovala jako televizní a filmová producentka na volné noze. Na jaře roku 2005 pořádala velký filmový workshop pro mladé filmaře na periferii města Dakar v Senegalu. V současnosti pracuje na plný úvazek jako režisérka dokumentárních filmů pro Národní finskou rozhlasovou a televizní společnost YLE a dokončuje magisterské studium v oboru dokumentární režie v Helsinkách. Iris Olsson dosud natočila tři dokumentární snímky. Její druhý dokument Summerchild, který byl zároveň jejím bakalářským snímkem, získal pět mezinárodních ocenění a byl uveden na více než 20 mezinárodních filmových festivalech a dalších akcích. Její první dokumentární film Flight také vzbudil mezinárodní ohlas a získal čestné uznání na Festivalu dokumentárních filmů v Petrohradě.

Filmografie

 • Kesän lapsi/ Summerchild
  2007
 • Tiistai/ Tuesday
  2006
 • Saly
  2005
 • Lento/ Flight
  2004
 • Between Dreams
  10´, Finsko, Francie, Rusko, 2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít