Jeanette Groenendaal (Nizozemsko)

Studovala na Divadelní fakultě Vysoké školy umění v Amsterodamu (DasArts), absolvovala masterclass střihové skladby na Binger FilmLab a studia hermetiky na Amsterodamské univerzitě. Je autorkou a spoluautorkou mnoha multimediální projektů, videoinstalací a performancí. Při své práci často kombinuje metody experimentálního dokumentárního filmu a aktivistické performance. Její snímek Dutch Cocaine Factory byl v premiéře uveden na festivalu IDFA v roce 2007.

Filmografie

  • Reformation
    78', Nizozemsko, 2013
  • Dutch Cocaine Factory
    55´, Nizozemsko, 2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít