Fotografie není k dispozici.

Nadia Josefine El Said (Dánsko)

Nadia Josefine El Said se narodila v roce 1977 a vyrůstala na jižním předměstí Kodaně. Celé dětství prosnila, hlavu zavrtanou v knížkách a komiksech. Jednoho dne se rozhodla knihy odložit a začala kreslit. V roce 2002 absolvovala Národní dánskou filmovou školu, obor režie animovaného filmu. Ve svých snímcích kombinuje živé herectví, grafiku, hraný film a dokument. K hlavním tématům jejích filmů patří zájem o okolní svět, osobní vztahy a identita. Vedle filmu se zabývá také uměním, zvukem a textovými projekty.

Filmografie

  • Beach
    7’, Dánsko, 2002
  • Dress
    5’, Dánsko, 2004
  • 5 Pictures of a Father
    21‘, Dánsko, 2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít