Jennifer Abbott (Kanada)

Jennifer Abbott se narodila v roce 1965. Ve svém prvním celovečerním dokumentu A Cow at My Table (1998) zkoumá přístup současné západní společnosti k dobytku a produkci masa. V poslední době se podílela jako spolurežisérka a střihačka na uznávaném dokumentu The Corporation, který kriticky zkoumá velké korporace moderního světa. Snímek si vysloužil četná mezinárodní ocenění, jako je cena Genie kanadské filmové akademie za nejlepší dokument či cena publika na filmovém festivalu Sundance, a byl zařazen do desítky nejlepších filmů na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. K jejím předchozím snímkům se řadí experimentální krátký film Skinned, jako střihačka se pak podílela na snímku Two Brides and Scalpel: Diary of a Lesbian Marriage (1999). Je také editorkou knihy Making Video „In“: The Contested Ground of Alternative Video on the West Coast. Vyučovala na Emily Carr Institute of Art & Design ve Vancouveru. Žije na ostrově Galiano v Kanadě.

Filmografie

  • A Cow at My Table
    90‘, Kanada, 1998
  • The Corporation
    145‘, Kanada, 2003

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít