Peter Wintonick (Kanada)

Wintonick se narodil v roce 1953 v Trentonu v Kanadě a vystudoval Algonquin College v Otawě. Přednášel na Concordia University v Montrealu a na univerzitách po celém světě. Byl propagátorem digitálního dokumentárního filmu, využívání webu a mediální gramotnosti, nejvíce se proslavil jako koproducent a režisér (spolu s Markem Achbarem) jednoho z nejúspěšnějších dokumentů v kanadské historii Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media.

Wintonick získal Cenu generálního guvernéra za výtvarné umění a média za rok 2006, zastával post Thinker in Residence u premiéra Jižní Austrálie, byl plodným oceňovaným filmovým tvůrcem a jedním z nejznámějších kanadských dokumentaristů. Přispíval do filmových časopisů a působil jako poradce filmových festivalů a institucí z celého světa.

Filmografie

 • pilgrIMAGE
  2009
 • Seeing Is Believing: Handicams, Human Rights and the News
  2002
 • Cinema Vérité: Defining the Moment
  1999
 • The Québecanada Complex
  1998
 • Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media
  1992

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít