Deborah Hoffmann (Spojené státy)

Deborah Hoffmann se narodila v roce 1947 v New Yorku. Více než čtvrtstoletí působila v oblasti San Francisco Bay v severní Kalifornii jako střihačka filmů a videí, na svém kontě má střih mnoha mezinárodně uznávaných dokumentů. Za práci na snímku The Times of Harvey Milk získala národní cenu Emmy, snímek samotný pak získal Oscara. Mezi další dokumenty, které sestříhala, patří snímek Color Adjustment Marlona Riggse, který získal cenu George Fostera Peabodyho, snímky Ethnic Notions a Men Who Molest, které získaly národní cenu Emmy, a Oscarem ověnčený snímek Common Threads, na jehož střihu se podílela spolu s dvěma dalšími tvůrci. Spolu se svou partnerkou Frances Reid natočila celovečerní snímek Long Night’s Journey Into Day: South Africa’s Search for Truth and Reconciliation. Snímek získal Velkou cenu poroty na Filmovém festivalu Sundance, byl nominován na Oscara a získal dvacítku nejrůznějších mezinárodních cen.

Filmografie

  • Long Night’s Journey into Day-společně s Frances Reid
    94‘, USA, 2000
  • Complaints of a Dutiful Daughter
    44‘, USA, 1994

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít