Fotografie není k dispozici.

Zdeněk Holý (Česká republika)

Zdeněk Holý se narodil roku 1974. Působil jako dlouholetý redaktor filmového časopisu Cinepur, v letech 2007-2010 jako šéfredaktor. Mezi jeho vlivné texty patří Mystická louže věnující se stavu filmové kritiky (2004) a Ve věži ze slonoviny (2009) hodnotící obor filmová věda. V textu Vyprázdněná narace (2005) pojmenoval estetické hodnoty nastupující vlny minimalistických filmů. Ve slovenském časopise Kino-Ikon publikoval (2010) překlad článku Neurocinematics: The Neuroscience of Film s rozsáhlým úvodním komentářem zabývajícím se perspektivou výzkumu recepce filmu z perspektivy neurověd. V rámci svého doktorandského studia na FAMU natočil snímek Bitevní pole Titan (2007). Od roku 2008 působí jako ředitel Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze.

Filmografie

  • Bitevní pole Titán
    34´, Česká republika, 2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít