Fotografie není k dispozici.

Alberto Venzago

Alberto Venzago se narodil v roce 1950 v Curychu. Coby fotožurnalista zachycoval pro časopisy nejrůznější příběhy, od války v Severní Kambodži či Beirutu až po zničené deštné pralesy na Borneu. Vyšlo mu několik knih o nejrůznějších tématech, jako je revoluce v Kambodži, dětská prostituce na Filipínách či organizovaný zločin v Japonsku. Po léta pracoval pro agenturu Magnum a je držitelem četných prestižních ocenění, jako je cena Roberta Capy. Jeho snímky byly zveřejněny v časopisech Life, Time, National Geographic, Stern, The Independent Magazine, Geo či Sunday Times Magazine. Coby filmový tvůrce získal Venzago několik národních i mezinárodních ocenění, včetně Zlaté ceny Newyorského filmového festivalu za protirasistickou kampaň Švýcarské konfederace a Stříbrné ceny Newyorského filmového festivalu za kampaň pro Tibet. Ve filmu „Mounted by the Gods“ (2003) a ve fotoknize stejného názvu nalezl vhodnou estetiku a vypráví příběh v expresivním černobílém provedení. Za knihu získal v roce 2004 cenu Deutscher Fotobuchpreis. Dále působil jako kameraman po boku několika režisérů (včetně Wima Wenderse). Alberto Venzago získal mimo jiné tato ocenění: Zlatá cena Newyorského filmového festivalu (1998), Stříbrná cena Newyorského filmového festivalu (1997) a Cena Roberta Capy. Žije v Curychu.

Filmografie

  • Mounted by the Gods
    90´, Germany, 2003
  • My Brother, the Conductor/ Main Bruder, Der Dirigent
    64´, Švýcarsko, 2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít