Fotografie není k dispozici.

Ian Olds (Spojené státy)

Ian Olds se narodil a vyrůstal v Sevastopolu, vystudoval antropologii a filmovou produkci na University of California v Santa Cruz a režii na Columbia University v New Yorku. Za svůj nejnovější snímek Fixer: The Taking of Ajmal Naqshbandi získal ceny poroty na Tribeca Festivalu a Madrid Film Festivalu, film zakoupilo HBO a byl za něj nominován na cenu Emmy za mimořádné dílo investigativní žurnalistiky. Dále natočil dokument o válce v Iráku Occupation: Dreamland, který získal nominaci na Oscara za nejlepší dokument a v roce 2006 získal ocenění Independent Spirit Award. Olds dále natočil krátké hrané snímky Bomb a Two Men, které se promítaly na festivalech v USA i v zahraničí, druhý z nich získal v roce 2005 cenu za nejlepší krátký snímek na Woodstock Film Festivalu. V roce 2005 se Olds stal držitelem ocenění Princess Grace Award.

Filmografie

 • Occupation: Dreamland
  spolurežie, 78´, USA, 2005
 • Fixer: The Taking of Ajmal Naqshbandi
  84´, USA, 2009
 • Two Men
  16´, USA, 2005
 • Bomb
  14´, USA, 2006

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít