Fotografie není k dispozici.

Zhao Liang (Čína)

Zhao Liang se narodil ve městě Dandong v Číně v roce 1971. Vystudoval Lu Xunovu akademii výtvarného umění v Šen-jangu. V letech 1993-1994 studoval na Pekingské filmové akademii. Je známý především jako dokumentarista, zabývá se však také videoinstalacemi a fotografií. Ve svých oceněných snímcích zachytil pouliční a policejní násilí v Číně, život v pekingské umělecké komunitě či zemi nikoho mezi Severní a Jižní Koreou, kde vyrůstal. Dílo Zhao Lianga bylo představeno na mezinárodních festivalech, bienále či v galeriích. V současnosti žije a pracuje v Pekingu.

Filmografie

  • Crime and Punishment
    122‘, Čína, 2007
  • Petition
    120‘, Čína, 2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít