Fotografie není k dispozici.

Kateřina Krusová (Česká republika)

Kateřina Krusová se narodila roku 1978. Studovala mezinárodní teritoriální studia na FSV UK a Katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU, kde absolvovala filmem Vzpomínka na snovídky. Ve svém absolventském filmu autorka zachytila vzpomínky své prapříbuzné Jarmily Kučerové (1906–2002). Vitální stařenka z moravské vesnice vypráví o svých rodičích, sestrách i bratrech, zasažených první světovou válkou. Její líčení venkovské každodennosti obsahuje řadu výmluvných detailů a lze je vnímat jako originální příspěvek k „orální historii“. Z popisu vaření, praní a mytí podlah vyvstává rekapitulace všední dřiny našich předků. Úctu k přírodě zrcadlí závěrečná pasáž o vypravěččině otci, který v roce 1919 zasadil stromy a poté zemřel.

Filmografie

 • Musím ti to říct
  45´, Česká republika, 2006
 • Jan Vladislav - Návrat Jana z pařížského exilu do Prahy v létě 2003
  31´, Česká republika, 2003
 • Vzpomínka na snovídky
  26´, Česká republika, 2009
 • S Janem na Sicílii v létě 2004
  20´, Česká republika, 2005
 • S mojí prapratetou
  12´, Česká republika, 2002

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít