Gerald Igor Hauzenberger (Rakousko)

Gerald Igor Hauzenberger se narodil roku 1968 v Alkovenu v Rakousku. Vystudoval film, divadlo a umění v Berlíně a Vídni. Režíruje a produkuje filmy a také učí na Univerzitě pro aplikované umění ve Vídni a na Univerzitě užitých věd v St. Pöltenu. Jeho první celovečerní dokument Einst süße Heimat byl promítán v Rotterdamu, Sheffieldu, Lipsku a na 2O dalších festivalech, kde obdržel několik ocenění, včetně ceny FIPRESCI.

Filmografie

 • Lotte Hahn: Ein Leben Der Kunst
  Rakousko, 2005
 • East Timor - The forgotten Resistance
  Rakousko, 2003
 • East Timor - In the Eye of the Beholder
  Rakousko, 2002
 • Beyond the Forest/ Einst süße Heimat
  75´, Rakousko, 2007
 • Der Prozess/The Trial
  116', Rakousko, 2011

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít