Fotografie není k dispozici.

Boris Despodov (Bulharsko)

Boris Despodov se narodil 2. března 1973 v Sofii. Absolvoval studia na Národní akademii v Sofii. Svou kariéru začal jako malíř a autor plakátů. Jeho obrazy a plakáty byly vystaveny v řadě výstavních síní po celém světě a jsou k vidění i v soukromých sbírkách (Centre Georges Pompidou, Paris; Council of Europe, Strasbourg). Od roku 1998 je členem Bulharské asociace fotografů. Za své animované filmy získal řadu ocenění. Během práce na svém prvním dokumentu Corridor #8 se v roce 2005 seznámil s dánským režisérem Jorgenem Lethem a natočil o něm krátký dokumentární film. Filmografie (výběr): Made in China (2010, krátký animovaný); Master and Marguerita (2009, dokumentární); Corridor #8 (2008, dokumentární); Three Sisters and Andrey (2007, krátký animovaný); E-motion (2006, krátký animovaný) Tolibu Dibu Dauchyu (2006, krátký dokumentární); Schindler’s Lift (2005, krátký dokumentární); Tick Tack (2004, krátký animovaný); The Way (2004, krátký animovaný); Mythology (2002, krátký animovaný).

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít