Fotografie není k dispozici.

Marcelo Gomes (Brazílie)

Marcelo Gomes se narodil v roce 1963 v Brazílii. Zájem o film jej vedl k tomu, aby ve svém rodném městě Recife založil filmový klub. Později absolvoval filmová studia na univerzitě v Bristolu a natočil několik oceněných krátkých filmů. Jeho první celovečerní snímek Cinema, Aspirins and Vultures měl premiéru v roce 2005 na festivalu Cannes v rámci sekce Un Certain Regard a obdržel cenu od francouzského ministra školství. Celkově tento snímek na své pouti po světových festivalech obdržel více než padesát cen.

Filmografie

 • Once Upon a Time Veronica
  Brazílie, 2012
 • Os Brasileiros
  Brazílie, 2000
 • Cinema, Aspirinas e Urubus/ Cinema, Aspirins and Vultures
  99´, Brazílie, 2005
 • Viajo Porque Preciso, Volto Porque te Amo/ I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love you – společně s Karimem Ainouz
  75´, Brazílie, 2009
 • Clandestina Felicidade
  14´, Brazílie, 1999

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít