Gabriel Mascaro (Brazílie)

Gabriel Mascaro pochází z Brazílie, žije a působí ve městě Recife. Vystudoval obor sociální komunikace na Federal University of Pernambuco. Je členem nezávislých produkčních společností Símio Filmes a Desvia. Režijně se podílel na dokumentárním film The Beatle KFZ-1348 (2008), o rok později natočil dokument High Rise, který byl uveden na více jak čtyřiceti světových festivalech (včetně Los Angeles, Miami, CPH:DOX, Visions du Réel, Bafici, Indie Lisboa) a získal ceny do novinářů z časopisů Variety a Cahiers du Cinema. Mezi jeho nedávné produkce patří krátký film The Adventures of Paulo Bruscky a celovečerní hraný dokument Defiant Brasilia (2010), který měl premiéru na festivalu v Rotterdamu. Kromě filmové režie pracuje Gabriel také jako filmový lektor. V rámci neziskového projektu “Video in the Villages” učí audiovizuální výchovu v brazilských domorodých komunitách. V současné době připravuje s podporou rotterdamského Hubert Bals Fund svůj třetí celovečerní film s pracovním názvem Bull Down! Půjde o hraný film, který se bude odehrávat ve vyprahlé krajině brazilského severovýchodu.

Filmografie

 • Defiant Brasilia/ Avenida Brasilia Formosa
  85’, Brazílie, 2010
 • The Beetle KFZ-1348 – společně s Marcelo Pedrosem
  82´, Brazílie, 2009
 • High-Rise/ Um lugar ao Sol
  71’, Brazílie, 2009
 • The Adventures of Paulo Bruscky
  20´, Brazílie, 2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít