Fotografie není k dispozici.

Marie-Margaux Tsakiri-Scanatovits (Velká Británie)

Marie-Margaux Tsakiri-Scanatovits se narodila v roce 1986 v Řecku. Vysokou školu navštěvovala v Británii. Nejprve to byla Kingston University London, kde v letech 2005-2008 studovala animaci a ilustraci a následně Royal College of Art taktéž v Londýně, kde v roce 2010 obdržela magisterský titul. Snímek My Mother´s Coat je její diplomovou prací. Její zájem o animovanou dokumentaristiku jí vede k tomu, že jako základ svých prací vždy bere skutečné výpovědi reálných aktérů. Témata hledá převážně ve svém širokém rodinném kruhu. My Mother´s Coat byl promítán na řadě světových přehlídek a získal cenu estonské akademie pro nejlepší animovaný film na festivalu v Tallinnu v roce 2010. Marie-Margaux pracuje jako animátor na volné noze jak pro komerční tak nezávislé filmové produkce.

Filmografie

 • Jöns and the Spider
  UK, 2010
 • Eric, do you exist?
  UK, 2009
 • He Seemed Lovely
  UK, 2008
 • My Mother´s Coat
  6´, UK, 2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít