Fotografie není k dispozici.

Joana Hadjithomas (Libanon)

Joana Hadjithomas se narodila v roce 1969 v Bejrútu. Studovala ve Francii (University of Nanterre) a v USA. Společně s Khalilem Joreige, s kterým ji od začátku její filmové kariéry pojí kreativní partnerství, se postupně vyprofilovala ve vedoucí postavu současného libanonského filmu. Joana a Khalil spolupracují na filmových i uměleckých projektech, natáčí hrané i dokumentární filmy. Svůj první hraný celovečerní film, Around the Pink House, natočili v roce 1999. V roce 2008 byl na festivalu v Cannes uveden a oceněn jejich koprodukční film Je Veux Voir/ I Want To See, ve kterém hlavní role vytvořili Rabih Mroue a Catherine Deneuve. Za posledních patnáct let se ve své tvorbě soustředili především na historii a paměť své domoviny, Libanonu. Kromě filmu se také věnují video-artu a fotografiím, svá díla vystavovali v řadě světových galerií.

Filmografie

 • Autour de la maison rose/ Around the Pink House
  92´, Francie/Kanada/Libanon, 1999
 • A Perfect Day
  88´, Francie/Německo/Libanon, 2005
 • Je veux voir
  75´, Francie/Libanon, 2008
 • Ramad/ Ashes
  26´, Francie/Libanon, 2003
 • Open the Door, Please
  12´, Francie, 2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít