Fotografie není k dispozici.

Saša Dlouhý (Česká republika)

Saša Dlouhý se narodil roku 1971 v Praze. K filmové tvorbě se dostal přes novinářskou činnost, ve které se věnuje především reportážím z kulturních událostí. Do roku 2010 natáčel především přírodovědné dokumenty z podvodního prostředí. Kvůli výrobě vlastních pořadů založil v roce 2007 produkční společnost freeSaM. Ve spolupráci s Romanem Vávrou natočil dokumentární film Trafačka-chrám svobody, který byl v roce 2011 nominovaný na cenu Český lev.

Filmografie

 • Valdéz – ráj velryb
  86´, ČR, 2009
 • Trafačka – Chrám svobody
  75´, ČR, 2011
 • Liebe Indigo
  52', Czech Republic, 2013
 • Azory pod hladinou
  26´, ČR, 2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít