Fotografie není k dispozici.

Martin Bruch (Rakousko)

Born 1961 at Hall in Tirol is living and working in Vienna. Boom operator in films. The affliction with multiple sclerosis required a change from the film set into the film-sound studio TREMENS. Ten years of work as a sound effects archivist followed. After repeatedly falling over with his scooter (and later with his wheel chair) Bruch discovered a new perspective and took photos immediately after each accident. These photographs were collected as book and exhibition under the title BRUCHLANDUNGEN (Crash Landings). Various exhibitions and filmscreenings worldwide.

Read more in article.

Exhibitions (selection): Biennale di Venecia, Sadler’s Well London, Conversation Centre Liverpool, Künstlerhaus Graz

Filmografie

 • bruchstücke lokal – global
  2010
 • home.movie
  2008
 • fenster / drei sätze
  2006
 • handbikemovie
  2003

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít