Květa Chaloupková (Přibylová)

Květa Chaloupková (Přibylová) (Česká republika)

Květa Chaloupková, rozená Přibylová, je česká dokumentaristka, absolventka FAMU v dílně Miroslava Janka. Věnuje se autorské filmové tvorbě a audiodokumentům.

Ráda se pohybuje v přírodě a baví ji vztahy lidí a zvířat. Proto často zpracovává environmentální témata. Ve filmové tvorbě čerpá z postupů experimentálního filmu a hledá originální způsoby vyprávění. Vždy se však opírá o realitu, protože v srdci zůstává dokumentaristkou. Často spolupracuje se svým manželem, rovněž dokumentaristou, Zdeňkem Chaloupkou. Společně vytvořili dokumentární podcastovou sérii Orlice Karina zemřela, ve které pátrají po travičích dravců a kladou si otázku, proč lidé mají potřebu trávit divoká zvířata.

Květiny krátké filmy byly promítány na českých i zahraničních festivalech. Za absolventský film, výraznou filmovou báseň Stopy Střepy Kořeny, získala několik ocenění a její rozhlasový debut Nejkrásnější dveře v moci úřední, sledující kauzu domu, který přes víkend zmizel z centra Prahy, byl nominován na Prix Bohemia Radio. V současné době Květa natáčí celovečerní film Kdo tu dnes chybí? o svérázném ornitologovi a ptačích populacích, které nenápadně a nenávratně mizí.

Filmografie

 • Stopy, střepy, kořeny
  2016
 • Kecáš, kecáš, to je všecko, co umíš. Řekl Zelenina.
  2014
 • Tělo v systému
  2013
 • 9 Vran / 9 Crows
  2012
 • Vyhmátnout, vomakat, pochopit / Touch It, Handle It, Grasp It
  2010
 • Pomni koní
  2009
 • My Fair Baby
  2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít