Fotografie není k dispozici.

Bohumil Veselý (Česká republika)

Bohumil Veselý, filmový sběratel, se narodil 10. března 1903. Od roku 1923 sbíral filmy i jednotlivé záběry, sestavoval z nich programy, které promítal na soukromých předváděních. Pro Galerii osobností čs. kultury shromáždil více než 700 záběrů. Byl dlouholetým spolupracovníkem filmotéky a pomáhal identifikovat i nově sestavovat dnes již unikátní filmové záznamy. Zemřel 8. ledna 1971. Jeho bohaté sbírky jsou dnes součástí filmotéky a dokumentačního oddělení Čs. filmového ústavu.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít