Fotografie není k dispozici.

Daniel Pitín (Česká republika)

Narodil se v roce 1977 v Praze, kde žije a pracuje. Studium na Akademii výtvarných umění ukončil v roce 2002. Zúčastnil se řady samostatných i skupinových výstav mimo jiné v Německu, Itálii, Maďarsku, Belgii, USA a dalších zemích. Pracuje převážně s médiem malby, koláže a videa. Využívá často metodu manipulace archivních obrazových materiálů filmu, fotografického dokumentu a internetových fotobank k tomu, aby sestavil nový obraz komponovaný jako fiktivní prostor osobní a společenské paměti. Otevírá tak otázku, jestli minulost či paměť, jako něco co do jisté míry předurčuje strukturu našich společenských vztahů, je něco daného, nebo je možno ji manipulovat či znovu oživovat.

Filmografie

  • Šumění / Noise
    2012
  • Sandstorm
    2012

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít