Fotografie není k dispozici.

Vladimír Mináč (Slovensko)

Slovenský režisér a scenárista. Absolvent Filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě (obor historie – archeologie). V letech 1974-83 působil jako odborný pracovník Historicko-archeologického ústavu Slovenského národního muzea. V letech 1984-91 pracoval jako scenárista a režisér ve Studiu krátkých filmů a ve Zpravodajském filmu Bratislava, natočil téměř sedmdesát krátkých a zpravodajsko-publicistických filmů – Magna Moravia, Vznik a pád Veľkej Moravy, Život a umenie Veľkej Moravy, Volanie domova, Spišský hrad, Cesta dorozumenia, Stratené pomníky, Hovoria im Angličania, publicistické snímky Spomienka na Španielsko a Znovuzrodenie M. R. Štefánika. V 90. letech byl vedoucím redaktorem v několika denících a týdenících a pracovníkem Vydavatelské a informační agentury Ministerstva obrany SR. V letech 2001–2008 pracoval jako zástupce šéfredaktora a editor v týdeníku Slovenka. Je spoluautorem cestopisu V krajine gumeného času (1986) a autorem několika vědeckých studií, populárně-vědeckých článků a reportáží.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít