Dana Budisavljević (Chorvatsko)

Dana Budisavljević was born in 1975 in Zagreb, Croatia. Graduated from Academy of Drama Arts, Department of Film and TV Editing. Worked as editor, director and producer of creative documentary films and TV series. She is co-founder of ZagrebDox Documentary Film Festival, lounched in 2005. In 2006, Dana founded Hulahop Film and Art Production together with a colleague Olinka Vištica.

Filmografie

 • **Changing the World** , 2007-2011, television documentary series
  producer of series and director of several episodes
 • **Diana’s List**
  in production
 • **Years of Rust**, 1999
  editor and co-screenwriter
 • **Straight A´s**,2005, documentary
  director and screenwriter
 • **Family Meals** , 2012, documentary
  director and co-editor
 • **Great Shipwrecks of the Adriatic Sea** , 2006-2007
  co-author

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít