Fotografie není k dispozici.

Ilian Metev (Bulharsko)

Ilian Metev se původně věnoval hře na housle, formální krásu hudby chce zachytit i prostřednictvím filmového jazyka. Vytvořil řadu komerčních projektů pro Sony, Showstudio a FreeState. Díky stipendiu z fondu Roberta Gavrona a United International Pictures vystudoval dokumentární režii na National Film and Television School. Jeho absolventský film Goleshovo procestoval svět a získal patnáct ocenění - včetně BBC Development Award, Don Quixote Award v Krakově a Talent Dove na festivalu v Lipsku. Ilian žije střídavě v Oxfordu a Sofii, v současnosti s podporou Bulharského národního filmového centra, Michael Gill Foundation a Harvard University připravuje dva filmové projekty. Filmografie: The Physicist, 2007, Goleshovo, 2008.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít