Fotografie není k dispozici.

Dieter Auner (Rumunsko)

Dieter Auner se narodil v roce 1970 v rumunském Medias. Po vojenské službě začátkem 90. let emigroval do Německa. Studoval fyziku na Fr. Wilhelm University v Bonnu a v roce 1996 se přestěhoval do Galway. Od té doby působí jako fotograf, kameraman a režisér a ve své tvorbě se zaměřuje hlavně na Rumunsko. Jeho práce byly součástí několika výstav a publikací. Dieter také dokumentuje klíčové kulturní akce v Galway a jako fotograf byl rovněž u vzniku řady domácích i mezinárodních filmových produkcí. Po odchodu posledních příbuzných z Transylvánie v roce 2001 natočil dokumentární debut Leaving Transylvania (2006).

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít