Fotografie není k dispozici.

Sráč Sam (Česká republika)

Sam (1969) je vizuální umělkyně, která žije a pracuje v České Bříze, Česká Republika. Nastavením vlastní socio-ekonomické odpovědnosti patří mezi umělce, kteří racionálně anticipovali etický obrat v umění. Založila galerii Sam83, rezidenční centrum heARTbreaker a vydává nezávislý časopis PIŽMO. Odmítáním grantové politiky stojí mimo běžný galerijní a vydavatelský systém v České republice. Ve své práci se věnuje přehodnocování jazykových, vizuálních a sociálních vzorců, které vychází z mocenských podnětů (Foucaultovo pojetí) a z jejichž součtu je následně vytvářen pojem kultura.

Filmografie

 • Jesle / Nursery
  2013
 • Tak dobrou / So GNite
  2012
 • Ovce / Sheep
  2011
 • Cypřiš / Cypress
  2009
 • Šičky / The Seamstresses
  2008

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít