Fotografie není k dispozici.

Zuzana Liová (Slovensko)

Zuzana Liová (*1977, Žilina) vystudovala dramaturgii a scénáristiku na Filmové a televizní fakultě VŠMU v Bratislavě, v roce 2008 ukončila i doktorandské studium. Pracovala jako dramaturgická pro Slovenskou televizi, jako scénáristka se podílela na několika televizních seriálech. V roce 2005 debutovala scénáristicky i režijně televizním filmem Ticho. Film byl oceněný na několika festivalech, získal i Cenu ministra kultury České republiky za nejlepší film zemí Visegrádu na 46. MFF Zlín. V roce 2007 získala na prestižním festivale v Cannes scénaristickou cenu Krzystofa Kieslowského TVP Award a její celovečerní debut pro kina, film Dom, byl ve světové premiéře uvedený v sekci FÓRUM na Mezinárodním filmovém festivalu Berlinale v roce 2011. Z festivalu v Palm Springs si o rok později odnesla hlavní cenu v kategorii New voices/New visions.

Filmografie

 • Ukrajinská čítanka
  2015
 • Slovensko 2.0
  2014
 • Dům
  2011
 • Ticho
  2005

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít