Fotografie není k dispozici.

Iveta Grófová (Slovensko)

Iveta Grófová (*1980, Trenčín) absolvovala Ateliér animované tvorby a Ateliér dokumentární tvorby VŠMU v Bratislavě. Její celovečerní debut Až do města Aš měl mezinárodní premiéru na MFF Karlovy Vary v roce 2012. Slovenská filmová a televizní akademie ho vybrala za národní nominaci na Oscara. Prezentovala ho na několika zahraničních festivalech, na Mezinárodním filmovém festivalu Bratislava získal první cenu v sekci Made in Slovakia. Ve svém druhém snímku Pátá loď adaptuje Iveta Grófová stejnojmenný román Moniky Kompaníkové.

Filmografie

 • Pátá loď
  2017
 • Denník plavby Moniky Kompaníkovej
  2015
 • Slovensko 2.0
  2014
 • Samodiva - Divadelní blues pro solo matky
  2013
 • Až do města Aš
  2012
 • Gestarbeiteri
  2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít