Fotografie není k dispozici.

John Maloof (Spojené státy)

John Maloof je filmový tvůrce, fotograf a historik. Je také hlavním správcem díla Vivian Maierové. Pod hlavičkou sbírky Maloof Collection pokračuje ve své misi uchovat její fotografie pro příští generace a zajistit, aby byly veřejně dostupné. John vyrostl v chicagské čtvrti West Side, kde nakupoval a prodával na stejných bleších trzích a skladištních výprodejích, díky kterým později objevil Vivianiny fotografie. Maloof je autorem monografie o díle této pozoruhodné umělkyně nazvané Vivian Maierová: Pouliční fotografka a také knihy autoportrétů, která se v současné době připravuje k vydání.

Filmografie

  • Hledání Vivian Maier
    2013

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít