Fotografie není k dispozici.

Karel Melíšek (Česká republika)

Karel Melíšek (1905–1942) byl meziválečný a válečný český filmový textař, scenárista (například Otec Kondelík a ženich Vejvara, 1937; Žena pod křížem, 1937) a režisér krátkých filmů. Z jeho krátkometrážní tvorby jsou nejvýznamnější snímky Jak se dělá film (1936), Útok na Prahu (1936) a Léto dvou prezidentů (1936), v němž zachytil Tomáše Garrigue Masaryka v posledních letech jeho života a jeho nástupce Edvarda Beneše, oba na svých letních sídlech.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít