Fotografie není k dispozici.

Jiří Lehovec (Česká republika)

Jiří Lehovec (1909-1995) se k natáčení dostal jako avantgardně laděný intelektuál, jenž ve svých zájmech snoubil zájem o elektrotechniku, dějiny umění a estetiku, film a fotografii. Působil jako kameraman ve Vojenském technickém ústavu, byl klíčovou osobností kulturního oddělení výrobny AB (1938 – 1940), za války krátce natáčel samostatně, dále pak v baťových ateliérech ve Zlíně a nakonec se jako asistent režie podílel i na výrobě celovečerních hraných filmů. Po válce spoluzakládal Krátký film a dále působil jako tvůrce krátkých dokumentárních i populárně-vědeckých filmů (Barevný svět Otakara Nejedlého, 1954; Praha-matka měst, 1958).

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít