Fotografie není k dispozici.

Ludvík Toman (Česká republika)

Ludvík Toman (1920–1988) je dnes znám především jako ústřední dramaturg Filmového studia Barrandov v období normalizace. V druhé polovině 40. let nicméně u filmu začínal jako režisér krátkých filmů a v letech 50. vytvořil řadu snímků populárně-vědeckého žánru. Věnoval se například osobnosti Jaroslava Heyrovského a jeho výzkumům v oblasti polarografie (filmy Polarografie I-III, 1955–1957).

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít