Fotografie není k dispozici.

Farahnaz Sharifi (Írán)

Farahnaz Šarífíová (1977) patří k jedné z nejúspěšnějších režisérek dokumentárních filmů mladé generace íránské kinematografie. Je známá svými filmy Bahmanovy revoluční vzpomínky (2012) a kolektivním dílem sedmi íránských režisérek Povolání: dokumentaristka (2013). Ústředním motivem snímku Chybějící (2017) je prolínání osobní a historické paměti.

Filmografie

  • Chybějící
    2017
  • Povolání: dokumentaristka
    2013
  • Bahmanovy revoluční vzpomínky
    2012

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít