Peter Strickland (Velká Británie)

Peter Strickland (1973, Reading, Velká Británie) debutoval sugestivním dramatem Katalin Varga, které bylo v roce 2009 oceněno v soutěži Berlinale Stříbrným medvědem za mimořádný zvukový design a viděli ho též diváci na MFF KV. Následující Berberian Sound Studio (2012) je sofistikovanou, magickou i hravou poctou italským hororům ze 70. let. Jeho posledním filmem je drama Pestrobarvec petrklíčový.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít