Greta Stocklassa

Greta Stocklassa (Česká republika)

Greta Stocklassa se narodila v roce 1993 do česko-švédské rodiny a dětství prožila v Praze a ve Stockholmu. Vystudovala dokumentární tvorbu na pražské FAMU a její krátké studentské filmy byly uvedeny na festivalech v Čechách i v zahraničí. Ve své tvorbě se tématicky zabývá odvrácenou stránkou prosperující západní společnosti. Pomocí výrazných vizuálních prvků a filmové řeči vlastní spíše hrané režii se snaží nahlédnout pod povrch současným socio-politickým fenoménům a její filmy se pohybují na hraně dokumentu a fikce. V roce 2019 dokončila svůj celovečerní dokumentární debut Kiruna – překrásný nový svět, který měl premiéru v hlavní soutěži švýcarského dokumentárního festivalu Visions du Réel a posbíral řadu ocenění, mj. cenu studentské poroty na Finále Plzeň 2020.

Filmografie

 • BLIX NOT BOMBS
  2023
 • Kiruna - překrásný nový svět
  2019
 • Kov o kov
  2017
 • Středně šedá
  2015
 • Pohledy na Věru Bechyňovou
  2015
 • Emma má mámu
  2014
 • Nebe v síti
  2014

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít