Fotografie není k dispozici.

Greta Stocklassa (Česká republika)

Greta Stocklassa se narodila roku 1993 v Opočně. Pochází ze česko švédské rodiny. Rané mládí prožila v Praze, v roce 2005 se s rodinou odstěhovala do Stockholmu kde později vystudovala Södra Latins gymnasium s humanitním zaměřením. Od roku 2013 je studentkou dokumentární tvorby na FAMU.

Tématikou identity se zabývala ve svých studentských filmech Emma má mámu a Středně šedá. Její film Pohledy na Věru Bechyňovou měl premiéru v soutěžní sekci Krátká radost na MFDF Jihlava a byl promítán na festivalech Visions du Reél, Neisse Film Fest, DOK.fest München, FILMETS Badalona Film Festival a Kasseler Dokfest. V roce 2015 byl vybrán do výběru 20 studentských filmů nominovaných na Cenu Magnesia.

Autorka ve svých filmech pracuje se stylizací a výtvarným formálním zpracování. Její filmy se tak ocitají na hranici dokumentu, fikce a experimentu.

Filmografie

 • Kiruna - překrásný nový svět
  2019
 • Kov o kov
  2017
 • Středně šedá
  2015
 • Pohledy na Věru Bechyňovou
  2015
 • Emma má mámu
  2014
 • Nebe v síti
  2014

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít