Fotografie není k dispozici.

Xavier Christiaens (Belgie)

Xavier Christiaens, narozený roku 1963, pochází z Belgie. K filmu se dostal vlastní cestou přes asistence režisérům Bruno Dumontovi a Benedicte Liénardovi. Jeho první režií je poetický film Chuť kumysu, který vychází z estetiky filmů Alexandra Sokurova. Film byl vybrán na víc jak dvacet mezinárodních festivalů a získal několik filmových cen. Byl také vysílán belgickou televizí.
La chamelle blanche je jeho druhý film, který produkoval společně se svojí ženou Sandrine Blaise. Film získal cenu Scam (udělovanou Belgickou asociací filmařů) a dvě zvláštní uznání poroty na festivalech v Nyonu a Jeonju (Jižní Korea).

Filmografie

  • Au-delà des icebergs
    59', Belgie, 2013
  • Chuť kumysu/ Le gout de koumizm
    56', Belgie, 2004
  • La chamelle blanche/ The White She-Camel
    52', Belgie, 2006

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít