Andrej Kolenčík

Andrej Kolenčík (Slovensko)

Andrej Kolenčík je filmový režisér a výtvarník. Režíruje hrané, animované a dokumentární filmy a hudební videoklipy. Jako výtvarník se zabývá ilustrací a audiovizuálními instalacemi. Šest let byl také programovým ředitelem festivalu Fest Anča, který spoluzakládal. V roce 2014 byl vybrán z více než 4000 uchazečů na akci Berlinale Talents. Filmy, které spolurežíroval, byly oceněny na desítkách mezinárodních filmových festivalů (např. Zlaté vejce na festivalu Emira Kusturici v Srbsku) i doma (Národní cena Slunce v sieti). Mezi jeho poslední projekty patří režie dětského televizního seriálu Mohyla pro RTVS a mezinárodní grafická kampaň Green Screen, jejímž cílem je upozornit filmaře na ekologicky šetrnou filmovou tvorbu. Jeho nejnovější krátký film Zjavenie Jána měl mezinárodní premiéru na MFF v Rize, kvalifikačním festivalu pro Evropské filmové ceny. Od roku 2015 pracuje jako producent a režisér pod vlastní značkou Admiral Films.

Foto: Zuzana Mitošinková

Filmografie

 • Revelation of John
  2022
 • Mohyla
  2019
 • Play!
  2014
 • Výstava
  2013
 • Hviezda
  2012
 • Luníček & Perešníček
  2010
 • Čmuchal & Sviňa zasahujú
  2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít