Tomislav Žaja (Chorvatsko)

Tomislav Žaja studied at the Film Academy FAMU in Prague. With a career spanning for over 25 years, Žaja wrote, directed and/or produced over fifty documentaries, few short and experimental films, two TV adaptations of theatre plays and three fiction films. He has won numerous awards including Best Feature Documentary at Hong Kong Arthouse Film Festival and Best Feature Film at El Ojo Cojo International Film Festival.


Filmography (selected):
The Haidari Crisis (2006),
Two Sisters (2008),
Solo (2008),
On The Edge (2010),
Free (2015)

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít