Fotografie není k dispozici.

Ondřej Šálek (Česká republika)

Ondřej Šálek, ač kovaný několikery vysokými školami včetně JAMU, FAMU nebo filmové vědy, si prožil tu nejlepší školu života na svých dlouhodobých pobytech v Brazílii nebo v Keni. Zatímco na brazilském venkově učil malé děti základům filmu a jak správně vykroužit zatáčky v počítačových hrách, tak v Keni se věnoval především antropologické fotografii a mladistvým ze sociálně vyloučených lokalit. Ze svých zkušeností čerpal i při založení Dykfoto - fotokroužku pro mladé Romy v brněnských ulicích. Zajímá se především o diskurzivní analýzu, gender, krizi mužské identity a veselá videa s koťátky.

Filmografie

 • Černoušek
  2015
 • Epochální stěhování Pavla Skály do svobodné země Liberland
  2015
 • Katana noci
  2014
 • Buď chlap!
  2011

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít