Fotografie není k dispozici.

Oleg Mavromatti (Rusko)

Oleg Mavromatti je ruský umělec, filmař a performer, který získal věhlas svými kontroverzními uměleckými projekty. Za předvádění skutečného ukřižování při natáčení nerealizovaného filmu Olej na plátně byl roku 2000 odsouzen k několikaletému trestu a momentálně pobývá v emigraci. V projektu nazvaném Ally/Foe (2010) voliči v internetovém hlasování rozhodovali o trestu smrti pro umělce, který byl připoután na elektrickém křesle. Mezinárodní pozornost si získal antiutopický film Bastards (2000) o mladých lidech v současném Rusku.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít