Scéna z filmu Schizophrenic State
Scéna z filmu Schizophrenic State
Scéna z filmu Schizophrenic State
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Schizophrenic State

Režie
Rok 
2003
Země
  • Izrael
  • Spojené státy
Délka
5min 
Zvukové stopy 

Dílo vzniklo během mého pobytu v New Yorku. Na televizní obrazovce jsem viděl dvě scény: izraelského vojáka lynčovaného v Ramalláhu a palestinské dítě a jeho otce pod palbou v Gaze. Jak lze vyjádřit hrůzu slovy? Je to schizofrenní situace – dvě strany uvězněné v cyklu násilí. Byl jsem i v osobním schizofrenním stavu, protože jsem vše sledoval v New Yorku – ani tady, ani tam. Jsou ty obrazy skutečné? A jsou vůbec některé obrazy skutečné?

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít