Scéna z filmu Občan Chodorkovskij
Scéna z filmu Občan Chodorkovskij
Scéna z filmu Občan Chodorkovskij
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Občan Chodorkovskij

Režie
Rok 
2015
Země
  • Švýcarsko
  • Německo
  • Rusko
Délka
88min 
Titulky 

Deset let byl Putinovým vězněm. Panovaly obavy, že ho ruský vůdce nikdy nepustí na svobodu. Pak přišel prosinec 2013 a nečekaná milost z Kremlu. Michail Chodorkovskij zůstává na svobodě, ale v exilu. Nebylo jasné, co obměkčilo prezidenta Putina. Zda chtěl před olympiádou v Soči ukázat vlídnější tvář nebo zda už pro něj nebyl jeho „zajatec" nebezpečný. Anebo oba uzavřeli tajnou dohodu? Švýcarský filmař Eric Bergkraut si s kdysi nejbohatším mužem Ruska během jeho věznění dopisuje, marně se ho však snaží navštívit. Setkají se až ve Švýcarsku a z dopisů se stanou rozhovory. Snímek přibližuje jednu životní etapu muže, některými považovaného za génia, jinými za zločince, s jehož příběhem je stále spojeno až příliš otazníků.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít