Scéna z filmu Konžský tribunál
Scéna z filmu Konžský tribunál
Scéna z filmu Konžský tribunál
Scéna z filmu Konžský tribunál
Scéna z filmu Konžský tribunál
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Konžský tribunál

Režie
Rok 
2017
Země
  • Německo
  • Švýcarsko
Délka
100min 
Titulky 

Za více než 20 let si válka v Kongu vyžádala šest milionů obětí a válečné zločiny nebyly nikdy právně stíhány. Vzhledem k vysokému výskytu nerostných surovin se konflikt považuje za jednu z rozhodujících ekonomických válek v éře globalizace. Milo Rau shromáždil ve východním Kongu oběti, pachatele, svědky a zástupce vlády a vznikl tak jeden z nejambicióznějších projektů politického divadla. Poprvé v historii této války byly vyslechnuty 3 exemplární případy, které odhalily skrytý portrét jedné z největších a nejkrvavějších ekonomických válek v dějinách lidstva.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít