Scéna z filmu Peregrino
Scéna z filmu Peregrino
Scéna z filmu Peregrino
Scéna z filmu Peregrino
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Peregrino

Režie
Rok 
2019
Země
  • Česká republika
Délka
7min 

Krátký animovaný dokument vychází z autobiografické zkušenosti autorky a její pouti do Santiaga de Compostela. Antropologickou perspektivou tělesnosti je vizualizována abstraktní proměna těla trpícího v tělo poutnické, a to v dimenzích lidského prožívání na úrovni fyzické, psychické, sociální a spirituální. Film se pokouší skrze vícehlas poutnických zkušeností sdílených s autorčinou tyto intimní prožitky sjednocovat, a skrze průsečíky shod jednotlivých příběhů zobecňovat, takže výsledkem je obraz poutnické zkušenosti, jak může být prožívána mnohými.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít