Scéna z filmu Strážce života věčného
Scéna z filmu Strážce života věčného
Scéna z filmu Strážce života věčného
Scéna z filmu Strážce života věčného

Strážce života věčného

Režie
Rok 
2018
Země
  • Česká republika
Délka
9min 
Zvukové stopy 

Mikrodokument zachycuje základní momenty života mysliveckého strážce a snaží se postihnout jeho vztah k okolí, lesu a společnosti. Volné vyprávění a komentáře „strážce života“ zobrazují instrumentálnost jazyka, který neslouží reflexi, ale vytváří systém, kterým uchopujeme a přetváříme skutečnost k vlastnímu obrazu. Otázka, na kterou film hledá odpověď, ovšem nestojí, zda má příroda sloužit člověku, ale kým by byl člověk bez ní.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít