Společně to zvládneme. Prodloužili jsme 40% slevu na roční předplatné do 31. května.

Strážce života věčného

Režie
Rok
2018
Země
  • Česká republika
Délka
9min
Zvukové stopy
Titulky

Mikrodokument zachycuje základní momenty života mysliveckého strážce a snaží se postihnout jeho vztah k okolí, lesu a společnosti. Volné vyprávění a komentáře „strážce života“ zobrazují instrumentálnost jazyka, který neslouží reflexi, ale vytváří systém, kterým uchopujeme a přetváříme skutečnost k vlastnímu obrazu. Otázka, na kterou film hledá odpověď, ovšem nestojí, zda má příroda sloužit člověku, ale kým by byl člověk bez ní.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.